środa

Stephen Clarke: Paryż na widelcu

A gdyby tak spakować się i wyskoczyć na chwilę do Paryża? Poznać miasto wraz z jego zakątkami i tajemnicami? Stephen Clarke nam to umożliwia, bez pakowania się, wsiadania do samolotu, podróży, za to siedząc wygodnie w fotelu lub na kanapie i zaczytując się w kartach jego książki.  
Paryż na widelcu - Paryż od kuchni to niezwykle zabawna opowieść - przewodnik po tym pięknym, nieco zadufanym w sobie mieście. Paryż - Francja w pigułce ze wszystkimi przywarami wyolbrzymionymi tysiąckrotnie. 
Stephen Clarke jest niewątpliwie błyskotliwym obserwatorem umiejącym w barwny, niezwykle ciekawy sposób opisać swoje spostrzeżenia. Próżno szukać u niego tras wycieczki czy opisów popularnych wśród turystów miejsc. Za to miejsca, w które zabiera czytelnika angielski pisarz, obnażone i pozbawione blichtru stają się niesamowite. W Apendyksie autor podaje adresy opisywanych miejsc, co niewątpliwie jest wygodne jeśli chciałoby się miasto odwiedzić. Analiza zwyczajów Paryżan zachęca do obserwacji zachowań lokalesów z innych dużych miast, chociażby rodowitych Warszawiaków. 
Paryż na widelcu to świetna pozycja do przeczytania w weekend. Lekka, przyjemna, niezobowiązująca.

Stephen Clarke: Paryż na widelcu.
Fotografie:
Wyd. W.A.B. (2012)
Liczba stron: 336
Okładka: miękka
Stan: nowa
Książkę otrzymałam od Wydawnictwa W.A.B. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...