środa

crEATe. Eating, design and future food.


Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo zwracam uwagę na miejsca, w których jem. Ich wygląd, wystrój, a nawet szyld. Potrafię dosyć długo przeglądać Menu, patrzeć na kształt użytych czcionek, fakturę papieru i różne ozdobniki. A gdy kupuję coś w sklepie to przyglądam się opakowaniu, bo niektóre naprawdę są przemyślane i robią wrażenie.
Dzisiaj mam dla Was książkę właśnie o tym. O designie spożywczym, jak ja go zwykłam nazywać. crEATe, bo o niej mowa, to pozycja, nad której zakupem nie musiałam się wcale zastanawiać. Po prostu musiałam ją mieć. A gdy przyszła to spędziłam długie godziny na oglądaniu fotografii i przerzucaniu wciąż tych samych kartek.  Wówczas mogłam zacząć czytać. A jak już zaczęłam to znowu zniknęłam. Mój zasób wiedzy na temat różnych aspektów wyglądu tego co kupuję zdecydowanie na tym skorzystał i wiem już, że nigdy więcej nie spojrzę na opakowanie w ten sam sposób.
crEATe to książka, która przygotowana została w bardzo przemyślany sposób. Wszystko do siebie pasuje. Fotografie mimo, że czasami tylko dokumentujące, są niewątpliwie główną zaletą tej książki, ale nie mogłaby ona istnieć bez szczegółowych opisów. Nie tylko rzeczywistości, ale także analiz zachodzących zjawisk. Co więcej, autorzy przewidują w jakim kierunku ten przemysł będzie się rozwijał. A to wszystko zamknięte w eleganckiej formie. Jestem na tak. Zdecydowanie.

crEATe. Eating, design and future food.
Fotografie: Wielu autorów
Wyd. Die Gestalten Verlag GmbH&Co. (2008)
Liczba stron: 217
Okładka: twarda
Stan: nowa

2 komentarze:

  1. Marzy mi się biblioteka kulinarna, z papierowymi kartami bibliotecznymi, i to na każdym osiedlu:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne to marzenie Moniko - zbyt piękne :)))

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...