poniedziałek

Marcin R. Szulżycki: Smaki Azji dla przyjaciół

 Tym razem coś nieco innego. Książka, a właściwie zbiór kart o kuchni Azji, nieokreślonej konkretnie jako chińska, wietnamska czy inna. To raczej zbiór zeuropeizowanych przepisów z różnych regionów, coś na kształt kuchni fusion. 
20 kartek pocztowych zamknięto w kolorową obwolutę przedstawiającą historię pomysłu, kilka przypraw typowych dla regionu oraz 18 rzeczy, które należy mieć w kuchni jeśli chce się gotować ze Smaków Azji.
Na każdej kartce pocztowej znajduje się jeden przepis wraz z listą składników, a na odwrocie zdjęcie gotowego dania. Składniki nie są trudno dostępne, choć czasami są dosyć drogie, jak np. cukier palmowy; za niektórymi niestety będziemy musieli się nachodzić: limnofia pachnąca czy Thit Than&Xuong Ong. Przepisy są wykonalne, te które ugotowałam wyszły smaczne. Nie podoba mi się jednak używanie składników takich jak zapach waniliowy.
Wprawdzie zdjęcia mnie nie powaliły, ale temu zbiorowi przepisów należy dać szansę, autor wykonał sporo pracy by go przygotować, a przepisy są naprawdę w porządku.


Marcin R.Szulżycki (slodkokwasna.pl): Smaki Azji dla przyjaciół, część pierwsza
Fotografie:  CookAndWatch
Wyd. ?
Liczba stron: 20 kartek pocztowych
Okładka: broszurowa
Stan: nowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...