piątek

Pamela Clark: hooked on fish

Długo szukałam uczciwej, niedrogiej i dietetycznej (choć niedosłownie) książki o rybach i owocach morza. I znalazłam hooked on fish. Ta niepozorna książka (120 stron) zawiera aż 100 przepisów na różne dania rybne. Całość podzielono na 6 głównych rozdziałów: fish fillets, whole fish, prawns, oysters, smoked fish i canned fish i kilka dodatkowych w tym rozdział o tym jak spreparować rybę, słowniczek i tabelę konwersji, chociaż ona w Polsce jest zbędna, bo przepisy podane są w jednostkach metrycznych. 
Każdy przepis podany jest w jasny sposób. Wszystkie składniki są wymienione na początku, a następnie receptura podana jest krok po kroku. A na koniec dostajemy krótką informację o składnikach odżywczych i wartości energetycznej (oczywiście te wartości mogą być nieco inne w zależności od jakości użytych składników czy ich świeżości).
W książce znajdują się przepisy klasyczne i wyjątkowe, jak trzy różne rodzaje carpaccio. Mamy tu do czynienia z kuchniami z różnych stron świata i dosyć luźnym do nich podejściem. Przepisy są raczej proste i nie wymagają ogromnej wiedzy kulinarnej i użycia wyszukanych składników (choć nie zawsze, ale zazwyczaj większość jest dostępna w Polsce). Do każdego przepisu zamieszczono zdjęcie. 
Książka wydana jest na błyszczącym papierze, którego ja osobiście nie lubię i w miękkiej oprawie.
Pamela Clark: hooked on fish
Fotografie: Dean Wilmot
Wyd. ACP Publishing Pty Ltd (2009)
Liczba stron: 120
Okładka: miękka
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na Inżynierskiej 1 w Warszawie i na naszej stronie internetowej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...