wtorek

Rachel Khoo - The Little Paris Kitchen

 Nie znam się na kuchni Francuskiej, właściwie dlatego wzięłam do ręki tę książkę, muszę przyznać, że przykuła mój wzrok i uwagę piękna, bardzo wysmakowana okładka. Na jej wewnętrznej stronie moim oczom ukazały się prześliczne, odręczne rysunki typowo francuskich składników wykonane przez autorkę. 

Korzystając tej książki czujemy, że Rachel jest z nami w kuchni, dając nam porady i przekazując ciekawe anegdoty. Dzięki temu sprawia, że kuchnia francuska staje się dostępna dla każdego, nawet dla mało doświadczonej osoby. 

W książce znajduje się około 120 przepisów, wśród nich takie klasyki jak Bouef Bourguignon, Croque Madame muffin i wiele omletów. Wśród deserów szczególnie zachwyca Creme Caramel. 

To książka, którą zdecydowanie warto mieć wśród swoich zbiorów, szczególnie jeśli niewiele wiedzieliśmy o kuchni francuskiej. Osoby bardziej zaawansowane też znajdą coś dla siebie. Co więcej, ze względu na wyjątkowo piękne wydanie, zapierające dech ilustracje i zdjęcia oraz świetne podejście autorki książka nadaje się idealnie na prezent.

Polecam!


Rachel Khoo - The Little Paris Kitchen 
Fotografie: David Loftus
Wyd. Michael Joseph (2012)
Liczba stron: 288
Okładka: twarda
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na Inżynierskiej 1 w Warszawie i na naszej stronie

1 komentarz:

  1. Jestem zauroczona tą panią. I jej programami. Chcę tą książkę jak najszybciej po polsku.
    Pozdrawiam
    A.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...