wtorek

yo! sushi: The Japanese Cookbook

 Tym razem opowiem Wam o yo! sushi: The Japanese Cookbook, książce wyjątkowej i niezmiernie ciekawej. Na początku gdy ją zobaczyłam nie byłam zbyt zachęcona. Intensywne, fluorescencyjne niemalże kolory okładki nie sprawiają zbyt dobrego wrażenia, ale gdy zaczęłam przeglądać książkę - zostałam całkowicie pochłonięta.

Książkę otwiera rozdział o sushi, podstawowych składnikach, ich pochodzeniu, przygotowaniu, a także rolowaniu sushi. A te trzydzieści kilka stron to niemalże wszystkie strony w książce poświęcone sushi. Pozostałe poświęcone są innym daniom. 

W książce znajdują się przepisy na ramen, noodle, różnego typu sałatki, grillowane mięsa, a także niesamowite desery. Miłośnik sushi też znajdzie coś dla siebie, np. sushi w łupinach pieczonej papryki oraz mięsne sushi z ryżem na zewnątrz. Przepisy są napisane w sposób klarowny (żeby nie powiedzieć łopatologiczny), a większości z nich towarzyszą świetne zdjęcia.

yo! sushi to książka absolutnie wyjątkowa, z ciekawymi, nietypowymi przepisami. Wydana została w miękkiej oprawie i na kredowym papierze.yo! sushi: The Japanese Cookbook
Fotografie: Frank Adam
Wyd. Collins (2007)
Liczba stron:192
Okładka: miękka
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na allegro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...