czwartek

Diana Kennedy: From My Mexican Kitchen

 Czym właściwie jest kuchnia meksykańska? Dla mnie to kuchnia dzięki której robi mi się cieplej, to kuchnia, której potrawy przenoszą mnie daleko, w gorące i suche miejsca Meksyku. 

Diana Kennedy znana jest jako bogini kuchni meksykańskiej, zrobiła dla niej to co Elisabeth David dla kuchni brytyjskiej. Diana Kennedy przez wiele lat mieszkała i podróżowała po Meksyku, poznając jego zakątki i tradycje kulinarne. 

Książka From My Mexican Kitchen robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, wydana jest w twardej oprawie z obwolutą przeciwkurzową. Papier kredowy sprawia nie lada przyjemność podczas przeglądania. Zdjęcia w książce są bardzo dobrej jakości, pokazują wszystko to co chcielibyśmy wiedzieć o kuchni meksykańskiej, jej składnikach i technikach. Książka jest dobrze napisana.

To książka dla ambitnych adeptów sztuki kulinarnej. To książka wymagająca, ale jednocześnie pomagająca poznać wszystkie tajniki, które poznała Diana Kennedy. Wiadomo, książka pochodzi z 2003 roku, więc nie została wydana tak jak najnowsze książki Nigelli Lawson, ale jest książką niewątpliwie dobrą. Ta książka nie spodoba się miłośnikom prostej kuchni Nigelli czy Jamiego Olivera.

 
Diana Kennedy: From My Mexican Kitchen (Techniques and Ingredients)
Fotografie: Michael Calderwood
Wyd. Crown Publications (2003)
Liczba stron: 320
Okładka: twarda
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na allegro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...