poniedziałek

Gino D'Acampo - Włoskie dania makaronowe

Mogę powiedzieć, że kocham makaron. Wszelkiego rodzaju pasty, domowe i gotowe. Uwielbiam włoskie i japońskie, jadam też polskie kopytka i leniwe. 
Włoskie dania makaronowe to książka dla mnie. Książkę rozpoczyna wstęp i rozdział o właściwościach odżywczych makaronu, pełno tu tabelek i rzeczowych informacji. Znajdziemy też porady jak ugotować makaron by był doskonały.
Następnie Gino prowadzi nas w świat pysznych, domowych makaronów, których ja nigdy nie mam czasu robić, ale je uwielbiam. Po nich następują zapiekanki makaronowe - lasagne, cannelloni i inne - wytrawnie i na słodko. W książce znajdziemy też przepisy na makaron suszony, makaron na wynos i makaron dla alergików.
Każdy przepis poprzedzony jest krótkim wstępem, który wprawdzie nie jest niezbędny, ale sprawia, że obcowanie z książką jest jeszcze przyjemniejsze. Przepisy są jasne i klarowne, a zdjęcia obłędne - od razu robię się głodna.

To nie jest książka, dla osób, które o makaronach wiedzą już wszystko. To książka dla miłośników makaronów, którzy znają już trochę dań z nimi związanych, ale chcą poznać nowe. Gino D'Acampo - Włoskie Dania Makaronowe
Fotografie: Kate Whitaker
Wyd. G+J (2011)
Liczba stron: 208
Okładka: miękka
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na allegro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...