niedziela

Diana Kennedy: Oaxaca al Gusto, czyli o kolebce kuchni meksykańskiej

 Dianę Kennedy zdążyłam już Wam przedstawić. Trzeba przyznać, że ta kobieta jest niesamowita. Właściwie całe swoje życie poświęciła zgłębianiu i promowaniu kuchni meksykańskiej. Jej ostatnia książka, Oaxaca al Gusto nie dotyczy kuchni całego Meksyku, to książka traktująca o kolebce kuchni meksykańskiej, o jej pochodzeniu. W regionie Oaxaca nadal przygotowuje się potrawy w tradycyjny sposób. Dzięki temu, opierając się na przepisach z tego rejonu można spróbować kuchni autentycznej.

Trzeba powiedzieć sobie jasno, że nie jest to książka dla początkujących kuchmistrzów. To książka, która wymaga znajomości przynajmniej podstawowych technik kulinarnych. Znajdują się w niej zarówno przepisy na fantastyczne dania, jak i opis składników. Co więcej, to książka o ludziach, ich zwyczajach i troskach. 

Przepisy w książce nie są może najprostsze, ale są absolutnie wyjątkowe. Pierwsze próby dań przygotowanych z tej książki nie były idealne, bo wymaga ona trochę cierpliwości, ale efekt się opłacił.

Książka wydana jest w twardej oprawie z obwolutą przeciwkurzową, na kredowym papierze. Zawiera dużo zdjęć zrobionych przez autorkę, ale większość z nich nie pokazuje przygotowywanych potraw.
Diana Kennedy: Oaxaca al Gusto
Fotografie: Diana Kennedy
Wyd. Uniwersity of Texas Press (2011)
Liczba stron: 460
Okładka: twarda
Stan: nowa
Książka dostępna w naszym sklepie na allegro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...